SlovenskyEnglishGermanPусский
Rezervácia: +421 52 4262 799
Jiřího Wolkera 1, 058 01 Poprad, Mapa

Vysoké Tatry - Tatranský Národný Park

Vysoké Tatry sú najmenšími veľhorami sveta, no mnoho ich návštevníkov tvrdí, že sú zároveň najkrajšími horami na svete. Jedinečný horský vzduch ich od dávna predurčoval k liečebným pobytom spojeným s výletnými prechádzkami po tatranskej prírode alebo aj náročnejšími túrami ku vrcholom štítov, z ktorých sa núkajú jedinečné výhľady na krajinu rozprestierajúcu sa pod končiarmi vrcholov. Svetoznáme sú aj krištáľovo čisté tatranské plesá. Azda najznámejším je Štrbské pleso, ktoré vďaka svojej dostupnosti môžu obdivovať aj návštevníci, ktorí majú záujem o turisticky nenáročné prechádzky v tatranskej prírode. Vysoké Tatry ponúkajú vyše 500 kilometrov chodníkov pre turistov a cyklistov. Návštevníkom Tatier odporúčame absolvovať aspoň jednu návštevu vysokohorskej chaty. Ideálnym tipom pre každého návštevníka sú najľahšie dostupné z nich - Bilíkova a Rainerova chata – ľahko dostupné z hornej stanice pozemnej lanovky na Hrebienok.
Pre zdatnejších turistov odporúčame túru na najvyššie položenú celoročne otvorenú chatu - Téryho chatu (2015 m.n.m.), alebo najvyššie položenou chatu - Chatu pod Rysmi (2250 m. n. m.). Výlet lanovkou na Lomnický štít (2634 m.n.m.) patrí spolu s návštevou najvyššie položenej kaviarne Dedo a nocou strávenou na štíte k najnezabudnuteľnejším zážitkom. Lanovka premáva po celý rok z Tatranskej Lomnice. V zime ponúkajú tatranské štíty možnosť športového vyžitia pre lyžiarov, snowboardistov, sánkarov alebo bežkárov. Lyžiarske svahy na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici disponujú svahmi vhodnými či už pre úplných začiatočníkov alebo pokročilých lyžiarov.
V Tatranskej Lomnici sa nachádza Múzeum TANAP-u, kde môžu návštevníci nájsť preparované živočíchy, medzi ktorými môžete nájsť najznámejšie symboly Vysokých Tatier, ako sú kamzík tatranský, svišť, orol skalný, ale aj medveď hnedý, vlk a rys. Turisticky atraktívnymi miestami v blízkom okolí sú aj Nízke Tatry, Slovenský raj alebo Pieniny.