SlovenskyEnglishGermanPусский
Rezervácia: +421 52 4262 799
Jiřího Wolkera 1, 058 01 Poprad, Mapa

Poprad

Turisticky najzaujímavejšou časťou mesta Poprad je mestská časť Spišská Sobota. Spišská Sobota bola pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. S názvom Spišskej Soboty sa spájajú mená Jána Brokoffa, autora sochy sv. Jána Nepomuckého, umiestnenej na Karlovom moste v Prahe a meno Mórica Beňovského, ktorého manželka sa narodila v Spišskej Sobote. Najstaršou zachovanou stavbou Spišskej Soboty je rímskokatolícky farský kostol sv. Juraja – mučeníka. Je najvýznamnejším objektom mesta a jeho interiér patrí k najzachovalejším a najvzácnejším na Spiši i na Slovensku.
V centre mesta Poprad sa nachádza Kostol svätého Egídia, podľa ktorého nesie námestie aj svoj názov. Kostol je pôvodne gotická, neskôr barokovo upravená sakrálna stavba a je historicky najcennejšou pamiatkou Popradu a spolu s vedľa stojacou renesančnou zvonicou z konca 16. storočia, morovým stĺpom s motívom Panny Márie Immaculaty a evanjelickým Kostolom svätej Trojice tvorí súbor najvzácnejších stavebných pamiatok mesta.
Podtatranské múzeum v Poprade ponúka návštevníkom stálu expozíciu „Gánovce - životné prostredie neandertálskeho človeka“, ktorá je jedinou expozíciou svojho druhu na Slovensku, vďaka ktorej návštevník spozná život a zvyklosti neandertálskeho človeka žijúceho v oblasti pod Vysokými Tatrami pred 120 000 rokmi.